BODRUM’UN CENNET LİMANI ASPAT’A ANT YAPI İMZASI: ANTHAVEN
22 May 2019

Anthaven, Antyapı’nın Bodrum’daki ilk projesi olmasının yanı sıra Bodrum’da lüks konut, otel, özel liman, market, çarşı, spa gibi farklı yapıları bütünleşik sunan ilk ve tek proje olma özelliğini de taşıyor.

 Yurtiçinde ve yurtdışında birçok önemli projeye imza atan Ant Yapı, Bodrum’un gözde bölgelerinden Aspat’ta gerçekleştirdiği kanallı evler, villalar ve apartlardan oluşan lüks konut ve turizm odaklı projesi Anthaven’ın ilk etabının inşaatına devam ediyor. “Bodrum’da bir cennet liman” sloganıyla hayata geçirilen ve geçtiğimiz yıl yapımına başlanan, toplam dört etabı bulunan projenin 162 konutluk ilk etabının Mayıs 2020’de teslim edilmesi planlanıyor. Yaklaşık 53.500 m2 alana yayılan birinci etapta; 21 bin m2 konut, 4.000 m2 ticari alan, 10 bin m2 otel ve spa alanı bulunuyor. Anthaven projesinin ilk etabının değeri ise 100 milyon Euro.

Berrak, masmavi deniziyle Bodrum’un en güzel sahillerinden biri olan Aspat’ta bulunan Anthaven, toplam 220 bin m2 arazi üzerinde kurulacak, 600 konutun yanı sıra otel ve market, restoran ve spa gibi ticari alanları içerecek. Anthaven projesinin tamamının değerinin 300 milyon Euro’yu bulması bekleniyor.

Anthaven, Ant Yapı’nın daha önce geliştirdiği kanallı evler projesi Port Alaçatı’nın daha gelişmiş bir versiyonu olarak hayat buluyor.

12 ay yaşam sunan Bodrum’un ilk ve tek konsept projesi

Anthaven ile ilgili değerlendirmede bulunan Ant Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Okay; “Aspat, Bodrum yarımadasının en güneyinde, Kos adasının karşısında bir cennet liman. Ant Yapı olarak, maviyle yeşilin birleştiği eşsiz doğal güzelliğe sahip ve tarihi limanın bulunduğu bu bölgede yeni bir yaşamın kapılarını açtık ve adına Anthaven dedik. Yalnızca yaz ayları için değil 12 ay yaşamın sürdürülmesi hedefiyle özel limanından otele, çarşıdan restoranlara ve tertemiz plajına kadar doyasıya yaşanabilecek özel bir projeyi hayata geçirdik. Geleneksel Bodrum mimarisi ile Akdeniz mimarisini eşsiz bir şekilde bir araya getirdik. Her biri birbirinden farklı Yalı Evleri’nde birlikte yaşarken bireysel kalabilme arzusuna saygı duyduk.

 Anthaven Bodrum’daki ilk projemiz. Sahip olduğu özellikleriyle aynı zamanda Bodrum’un ilk ve tek, kanallı konsept projesi. Tarihle doğanın buluştuğu bu muhteşem koyda hem ev sahiplerini hem de sosyal tesislerinden yararlanacak misafirleri ağırlamaya hazırlanıyoruz. Projemizin, Radisson Collection’ın varlığı ile Bodrum turizmine de önemli katkı koyacağına inanıyoruz. Doğayla uyumlu, tarihle iç içe seçkin konforun yeni adresi olarak tanımladığımız Anthaven’ın geleceğin arzulanan projelerine örnek olacağını düşünüyoruz” şeklinde konuştu.

Anthaven, Bodrum’u sevenlerin Bodrum’u özleyenlerin, denizin tuzuyla meltemin esintisine tutkun olanların kendini bulacağı bir proje. Tüm etaplarıyla tamamlandığında, gerek denizi tepeden gören Yamaç Evleri gerekse iç liman ve özel iskelelere sahip Sahil Evleriyle, burada yaşayanlara yeni bir hayat sunacak.

Radisson Collection ilk kez Anthaven’la Bodrum’a geliyor

Dünyanın en büyük otel zincirlerinden Radisson Hotel Group’un premium markası Radisson Collection’ın, 2020 yılsonunda Anthaven’da faaliyete geçmesi hedefleniyor. Otel aynı zamanda Radisson Group’un Türkiye’deki ilk premium oteli olma özelliğini taşıyacak.

80 lüks odası ve toplam 1.250 metrekare alana sahip bir spa merkezi bulunacak otelde ayrıca; açık-kapalı yüzme havuzları, teras bar, fitness salonları, toplantı odaları ve lounge alanları da yer alacak.