ST. PETERSBURG’A ANT YAPI İMZASI
5 May 2014

Ant Yapı’nın St. Petersburg’daki ilk projesi Electro İş Merkezi tamamlandı. İngiltere’nin en önemli finans gruplarından Fleming Family & Partners için tasarlanarak inşa edilen Electro İş Merkezi, St. Petersburg’un ilk A sınıfı ofis binası olma özelliği taşıyor. Petersburg’un zorlu kış iklim koşullarına rağmen 18 ay gibi kısa bir sürede tamamlanan Electro İş Merkezi, şehrin ilgi odağı oldu.

Ant Yapı’nın St. Petersburg’daki görkemli binası Electro İş Merkezi, tasarladığı yapılardaki belirgin detayları ve grafik etkileriyle tanınan İngiliz mimar John Renwick McAslan imzasını taşıyor. Ant Yapı’nın yüksek standartlarıyla, tecrübeli mimar McAslan’ın işbirliği sonucunda ortaya, St. Petersburg gibi bir kültür merkezinin incelikli şehirciliğine, zengin tarihine uyum sağlayan son derece işlevsel ve modern bir yapı ortaya çıktı. Mimarın deyimiyle “Şehrin tarihselliğine uyum sağlayan ama 21. yüzyıl ofis mimarisinin modern ve kendine güvenli bir örneği” olan Electro İş Merkezi; şehrin ilgi odağı oldu.

Ant Yapı’nın St. Petersburg’daki ilk projesi olma özelliği taşıyan Electro İş Merkezi, şehrin zorlu kış mevsimi koşullarına rağmen 18 ay gibi kısa bir sürede tamamlandı. St. Petersburg’un ilk A sınıfı ofis binası olan projenin 22 bin 400 metrekare kapalı alana ve 30 milyon dolarlık yatırım büyüklüğüne sahip olduğunu belirten Ant Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Okay, “BREEAM sertifikasyonu sürecini de tamamlayarak yeşil bina olarak akredite olan Electro İş merkezi, Ant Yapı’nın bu tarihi şehirde proje geliştirici olarak takdir toplamasına vesile oldu” dedi.

Cephe süslemelerinde İtalya etkisi

Zimbabwe ve Macaristan’dan özel siparişle çıkarılıp, İtalya’da özel boyutlarda ebatlandırılan cephe kaplama taşları ve özel imalat alüminyum cephe süslemelerinin büyük bir beğeni kazandığını ifade eden Okay, “ St. Petersburg’da gerçekleştirdiğimiz Electro İş Merkezi, modern tasarım anlayışının tarihle buluştuğu bir yapı. Ant Yapı bayrağını böyle güzel bir proje ile Rusya’nın ikinci büyük şehri St. Petersburg’da dalgalandırmanın gururunu yaşıyoruz” diye konuştu.