Sosyal Sorumluluk

 
İşitme engelli çocuklara meslek edindirmek ve yükseköğrenime hazırlamak amacıyla Ataşehir’de eğitim veren Yeditepe Özel Eğitim Meslek Lisesi’ne yeni mesleki bölümler eklendi. Ant Yapı, Yeditepe İşitme Engelliler Meslek Lisesi’ne, yiyecek ve içecek hizmetleri alanında eğitim verecek bir atölye kurarak katkıda bulundu. 24 Ocak Perşembe günü, saat 14.00’te yeni bölümlerin açılışı nedeniyle düzenlenen törene Ataşehir kaymakamı Turgut Çelenkoğlu, Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil Asılsoy, Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Sadık Kayhan, Ant Yapı Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Okay ve Genel Müdürü Cengizhan Karaduman katıldı. Törende katkılarından dolayı Ant Yapı’ya bir de teşekkür plaketi verildi.
 
Okulda şu an, Matbaa Alanı - Baskı Sonrası Dalı, Yiyecek & İçecek Hizmetleri Alanı - Pastacılık Dalı-Mutfak Dalı, Bilişim Teknolojileri Alanı - Web Tasarımcılığı Dalı, Giyim Üretim Teknolojileri Alanı - Hazır Giyim Model Makineciliği Dalı dört alanda öğrencilere eğitim verilmekte.

Van depremi sonrasında “Van İçin Tek Yürek” kampanyasına katkıda bulunacağını açıklayan Ant Yapı, Van’nın iki ilçesinde yaptırdığı 3 anaokulu ile verdiği sözü yerine getirdi. Toplumsal Gelişim Merkezi (TOGEM) tarafından yürütülen sosyal sorumluluk projesine toplam 12 derslikli, 3 adet anaokulu kazandıran Ant Yapı’ya, TOGEM adına Başbakanın eşi Emine Erdoğan tarafından bir teşekkür plaketi verildi. Ataşehir Radisson Blu Hotel'de gerçekleştirilen törende, farklı illerde anaokulu yaptıran hayırseverler, plaketlerini Başbakanın eşi Emine Erdoğan’ın elinden aldı.

Bölgede yaşayan yoğun nüfusun kültürel ve sportif etkinliklere daha rahat bir şekilde ulaşabilmelerini hedefleyen; içinde havuz, konferans ve spor salonları, kafe, restoran ve seyir terasının bulunacağı Kirazlıtepe Yaşam Merkezi’nin temeli atıldı. Merkezin inşaatını, sosyal sorumluluk projelerinde yer almayı bir görev kabul eden Ant Yapı üstlendi.
 
Üsküdar Belediyesi tarafından tasarlanan Kirazlıtepe Yaşam Merkezi, Semt Kültür Merkezi, Semt Etüd Merkezi ve Havuz ve Fitness Merkezi olmak üzere 3 ayrı fonksiyonu bünyesinde barındıracak. 800 kişilik çok amaçlı salon, 2 yüzme havuzu, fitness salonları, 7 adet derslik, 3 adet el sanatları odaları ve satış mağazasının bulunduğu Kirazlıtepe Yaşam Merkezi’nde 30 araçlık kapalı otopark dışında 150 metrekarelik restaurant ve 365 metrekarelik boğaz manzaralı teras da yer alacak. Kirazlıtepe Yaşam Merkezi 2013 yılında hizmete girecek.

Van’da meydana gelen büyük deprem sonrası başlatılan yardım kampanyalarından biri olan “Van İçin Tek Yürek” kampanyasına katılan Ant Yapı, Van’da yapacağı okul için çalışmalara başladı. Van Okulu için Ankara’da yapılan protokole imza atan Ant Yapı’ya Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer bir teşekkür plaketi sundu. Okul inşaatı önümüzdeki dönemde start alacak.

 
Alaçatılı 120 ilköğretim öğrencisinin başlattığı “Duvarları Yıkalım, Sokak Hayvanlarına Kalplerimizi Açalım” kampanyasına Ant Yapı’da destek oldu. Yaşları 11 ila 13 arasında değişen minikler, görsel sanatlar öğretmenleri Özen Köseoğlu ve seramik sanatçısı Serap Yurdaer Erboy’un önderliğinde hazırladıkları kilden tuğlaları satışa çıkararak elde ettikleri geliri, Çeşme Hayvan Barınağı’na bağışladılar. Ant Yapı, sosyal sorumluk bilinciyle miniklerin hazırladığı birbirinden güzel tuğlaları, Antmare Butik Otel’in çeşitli yerlerinde kullanmak üzere satın alarak kampanyaya destek verdi.
 
Proje ve uygulaması Ant Yapı tarafından finanse edilen Ümraniye Cemil Meriç Kültür Merkezi, Ümraniye Belediyesi tarafından yönetilecek. Ümraniye halkına hizmet verecek olan kültür merkezinde kütüphane, derslikler ve 200 kişilik bir konferans salonu bulunuyor.
 
Zeynep Kamil Hastanesi, Yenidoğan Cerrahi Servisi’nin yapımına katkıda bulunan Ant Yapı’ya Lions Kulüp tarafından teşekkür plaketi verildi.

12 Mayıs Cumartesi günü düzenlenen “Serbest Dalış Sporları, Dalış Fizyolojisi ve Dalış Acilleri Sempozyumu”, Rahmi Koç Müzesi'nde gerçekleştirildi. Ant Yapı sponsorluğunda gerçekleştirilen etkinlikte uzmanlar; serbest dalış, dalış sırasında karşılaşılabilecek acil durumlarda yapılması gerekenler, ilk yardım gibi önemli konularda bilgilendirmelerde bulundular. Sempozyum büyük ilgi gördü.

18 Haziran-17 Temmuz arasında gerçekleştirilen Alaçatı Uluslararası Heykel Sempozyumu büyük ilgi gördü. Etkinlik sırasında katkılarından dolayı Alaçatı Belediye’si tarafından Ant Yapı’ya bir teşekkür plaketi verildi.

 
Kadıköy Lions Kulübü tarafından, Mavisu Residence bloklarında başlatılan kampanya ile “Atık Kağıt Toplama” kutularında toplanacak atık kağıtlardan elde edilecek gelirle ekonomik durumları yeterli olmayan ailelerin çocukları için eğitim bursu verilmesi amaçlanıyor. Site sakinlerinin katılımlarıyla hızla ilerleyen kampanya, diğer sitelerde de başlatılacak.