Sponsorluk

Ekim 2019
 
 
ANT YAPI’NIN SPONSOR OLDUĞU FENERBAHÇE GELİŞİM TAKIMI KADINLAR FEDERASYON KUPASININ SAHİBİ OLDU
 
Yurtiçinde ve yurtdışında birçok önemli projeye imza atan Ant Yapı’nın desteklediği Fenerbahçe Gelişim Takımı, Kadınlar Federasyon Kupası'nda şampiyonluk kazandı. Ant Yapı’nın sponsorluğunda büyük başarı yakalayan ekip, “Gelişim Takımı’’ statüsü ile kupa şampiyonluğuna ulaşan ilk takım olma unvanını da elde etti.
 
Uluslararası alanda en çok iş yapan 86 müteahhitten biri olan Ant Yapı’nın, bu sezon sponsor olduğu Fenerbahçe Gelişim Takımı, 2019-2020 Kadınlar Federasyon Kupası’nda şampiyonluk kupasını kaldırdı. Çubuklu formalarında ve şortlarında Ant Yapı logosunu taşıyan ekip, bu başarıyla birlikte bir ilke de imza attı. 19 yaş ortalaması ile yarıştığı Türkiye Kadınlar Basketbol 1. Ligi’nin en genç ekibi olan takım, "Gelişim Takımı’’ statüsü ile kupa şampiyonluğuna ulaşan ilk takım oldu.
 
Bugüne kadar çok sayıda spor etkinliğine destek veren Ant Yapı’nın, tüm takımla gurur duyduğunu ifade eden Ant Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Okay; “Basketbol alanında ilk kez Kadınlar Basketbol 1. Ligi’nde oynayan Gelişim Takımı’na sponsor olduk. Sezon başından bu yana genç, dinamik ve hedeflerine odaklanmış bu ekibin, bizim desteğimizle önemli başarılar elde edeceğine olan inancımız tamdı. Ant Yapı ailesi olarak şampiyonluk yarışında emeği geçen tüm takım üyelerini ayrı ayrı tebrik ediyor, büyük gurur yaşıyoruz” dedi.
 
Ant Yapı’nın bugüne kadar yelken yarışları ve güreş başta olmak üzere spor ve sanat alanında çok sayıda sponsorluğa imza attığını da söyleyen Mehmet Okay “Türkiye’ye değer, zenginlik ve başarı katacağına inandığımız proje ve oluşumları desteklemeye devam edeceğiz. Çünkü hiçbir başarı desteklenmeden taçlanmaz” şeklinde konuştu. 
 
Moskova’da 12.'si' düzenlenen “International Proestate International Real Estate Investment Forum” (Uluslararası Gayrimenkul Yatırım Forumu) 19-21 Eylül 2018 tarihinde Radisson Royal Hotel Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. 
 
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum başta olmak üzere, Türkiye ve Rusya'dan üst düzey isimler, Rusya'dan bakanlar, gayrimenkul sektöründen Türk ve Rus yatırımcıların buluştuğu forumda, inşaat ve şehircilik alanında Türkiye ile Rusya arasında yeni ortaklıklar ve işbirlikleri masaya yatırıldı.
 
Türk inşaat dünyasının temsilcileri, 20 Eylül’de Ant Yapı’nın sponsor olduğu, Turkuaz Dergi Grubu tarafından düzenlenen öğle yemeğinde buluştular.

Gayrimenkul sektörünün bir araya gelmesini amaçlayan ve pek çok firma ve çalışanlarının katıldığı Arkiparc 2013 etkinliği, 10-11 Nisan tarihleri arasında Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. Ant Yapı, Arkiparc ’13 etkinliğinin altın sponsorları arasında yer aldı. Organizasyon çerçevesinde projelerin tanıtıldığı standlar ve pek çok sektörel konunun ele alındığı paneller düzenlendi. Organizasyon sonunda ise birçok farklı alanda belirlenmiş adayların, etkinlik boyunca devam eden oylama sonucu, aldığı ödüller açıklandı.

Gayrimenkul sektörünün bir araya gelmesini amaçlayan ve pek çok firma ve çalışanlarının katıldığı Arkiparc 2012 etkinliği, 28- 29 Mart tarihleri arasında Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. Ant Yapı, Arkiparc ’12 etkinliğinin bronz sponsorları arasında yer aldı. Organizasyon çerçevesinde projelerin tanıtıldığı standlar, ödüllü proje yarışması ve pek çok sektörel konunun ele alındığı paneller düzenlendi. Etkinliğin ikinci günü gerçekleşen panellerden biri ise “Konut Yatırımları” paneli oldu. Konut Yatırımları paneli, Qatari Diar İstanbul’dan Mehmet Fatih Kara moderatörlüğünde, Ant Yapı Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Okay, Mesa Mesken Yönetim Kurulu Üyesi Can Aynagöz, Ege Yapı Yönetim Kurulu Başkanı İnanç Kabadayı ve Nef İnşaat Genel Müdürü Erden Timur panelist olarak katılımlarıyla gerçekleşti. Panelde inşaat sektörünün genel durumu, 2B yasası, yabancıya konut satışı (Mütekabiliyet) yasası, kentsel dönüşüm yasası, 2011 yılının genel değerlendirmesi ve 2012’de beklentiler ele alındı.

 
Ant Yapı kuruluşunun 20. Yılında Bilkent Senfoni Orkestrası’nın İstanbul’da vereceği “Rusya’dan Romantik Esintiler” temalı etkinliğe ana sponsor oldu. Donizetti 2011 Klasik Müzik Ödülleri’nde “Yılın Orkestrası” seçilen Bilent Senfoni Orkestrası 16-17 Aralık 2011 tarihlerinde İstanbullu müzikseverlerle buluştu. Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştirilen konseri BSO Sanat Direktörü Işın Metin yönetti. Keman sanatçısı Cihat Taşkın ve piyanist Emre Elivar’ın solist olarak katıldığı konserlerde Tchaikovsky ve Rachmanınov’un eserlerine yer verildi.
 
Alaçatı’nın tarihi dokusu ve muhteşem doğasıyla bütünleşen tatil kültürüne, sanat, tasarım ve müzikle yeni bir soluk kazandırmayı amaçlayan “Art Alaçatı Summer Fest” 26 Temmuz - 15 Eylül tarihleri arasında düzenlenen etkinliklerle sanatseverlerle buluştu. Ant Yapı’nın da festival sponsorları arasında olduğu festival süresince, Türkiye’nin önde gelen sanatçı ve tasarımcılarının resim, heykel, fotoğraf ve video art dallarında hazırladıkları eserler, Alaçatı’nın özel mimarisiyle ön plana çıkan restaurant, cafe, otel ve galerilerinde sergilendi. Ant Yapı’nın geçen yıl hizmete açtığı Antmare Butik Otel’de, Suzy Hug Levy’e ait “Ben meleklere inanıyorum” adlı esere festival süresince ev sahipliği yaptı.
 
Geçen yıl ilki gerçekleştirilen Alaçatı Ot Festivali bu yıl 2-3 Nisan 2011 tarihleri arasında yapıldı.. Alaçatı’nın kültür ve tanıtımına katkıda bulunması amacıyla düzenlenen festival, Ant Yapı sponsorluğunda gerçekleştirildi. 2 Nisan’da kortej yürüyüşüyle başlayan festivalde, ikinci gün otlardan hazırlanan yemekler jüri üyelerinin ve katılımcıların beğenisine sunuldu. Ot yemekleri yarışmasının yanı sıra, çevre ve doğa temalı çocuk etkinlikleri, müzik dinletileri, imza günü etkinliği, satış ve sergi alanlarıyla iki günde büyük ilgi gören festivalin geleneksel hale getirilmesi hedefleniyor.

Bu yıl, 22.’si düzenlenen The Bodrum Cup yat yarışları Ant Yapı ve MM proje’nin ana sponsorluğunda gerçekleştirildi. Yarış süresince yatlar toplam 84 millik, Bodrum - Didim - Kalymnos - Bodrum parkurunu tamamladılar. 55 yatın yarıştığı organizasyona yat sporu meraklıları ve yabancı basının ilgisi büyük oldu. 22. Bodrum Cup yarışının galibi s/y Montenegro oldu.

 
Ataşehir Belediyesi’nce 2010 yılında 2.’si düzenlenen Kardeş Kültürler Festivali, Haziran ayında gerçekleştirildi. 13 gün süren festivalde sahne alan Ebru Gündeş, bağlama virtüözü Erol Parlak, Kardeş Türküler, Yavuz Bingöl, Sebahat Akkiraz ve birçok sanatçı sahne aldı. Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, festivale katkılarından dolayı Ant Yapı’ya teşekkür ederken gecenin anısına bir ödül sundu.
 
Ant Yapı, 2006 yılında Güreş Genç Milli takımımızın sponsoru oldu. Guatemala’da düzenlenen Gençler Güreş Şampiyonası’ndan 4 altın, 2 bronz madalya ile dönen gençlerimiz, Dünya İkincisi olarak yurdumuza geri döndüler. Ayrıca, bu yıl 22.’si yapılan Uluslararası Cumhuriyet Kupası’nda da müsabakalara katılan Güreş Genç Milli Takım’ı serbest stilde takım halinde Dünya 1.’si olarak bizleri gururlandırdı.
 
Fenerbahçe Spor Kulübü tarafından bu yıl 3.’sü düzenlenen Fenerbahçe Yelken Festivali’nde dört gün süren yarışlar, kıyasıya mücadelelere sahne oldu. Spora verilmesi gereken desteği bir sosyal sorumluluk olarak gören Ant Yapı, 2005 yılında olduğu gibi bu yıl da festivalin sponsorları arasındaydı.