Ödüller

25 Aralık 2019
 
 
YURTDIŞI BAŞARILARINA ÖDÜL 
 
Dünyanın en büyük 250 Uluslararası Müteahhidi Listesi’nde Türkiye’yi temsil eden ilk 10 şirket arasında 6. Sırada yer alan Ant Yapı, Türkiye Müteahhitler Birliği tarafından da ödüllendirildi.
 
Uluslararası inşaat sektörü dergisi ENR’nin (Engineering News Record) her yıl firmaların, ülkeleri dışında gerçekleştirdikleri projelerden elde edilen gelirlerini esas alarak hazırladığı “Dünyanın En Büyük 250 Uluslararası Müteahhidi Listesi”nde yer alan Ant Yapı’nın başarısı, Türkiye Müteahhitler Birliği tarafından da “2019 Yılı Yurtdışı Müteahhitlik Hizmetleri Başarı Ödülü” ile taçlandırıldı.
 
TÜRKİYE’DE DE DÜNYADA DA DEVLER LİGİNDE
 
Türkiye Müteahhitler Birliği’nin 25 Aralık 2019 tarihinde düzenlediği ödül töreni Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ve Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ın katılımıyla gerçekleşti. Yurtdışı ziyareti nedeniyle bu yılki törene katılamayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ödül alan şirketleri gönderdiği mesajla tebrik etti. Ant Yapı’nın 2016-2018 yılları arasındaki performansları sayesinde kazandığı ödülü, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Ant Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Okay’a takdim etti.
 
Global müteahhitlik sektöründe en büyüklerin yer aldığı ENR’nin listesinde Türkiye, 2018 yılında uluslararası müteahhitlik pazarındaki performansını devam ettirerek önceki yılda elde ettiği başarıyı korudu ve yine ikinci sırada yer aldı. Türkiye’den toplam 44 şirketin yer aldığı listede, Ant Yapı 6. sırada bulunuyor.
 
 
24 Aralık 2019
 
 
SEKTÖRÜNE İLHAM VEREN KURUM 
 
Ant Yapı, ödüllü projesi Antwell İyi Yaşam Evleri ile, 11. Kurumsal Sosyal Sorumluluk Zirvesi’nde “Sektörüne İlham Veren Kurum” ödülünün de sahibi oldu. Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği’nin on birincisini düzenlediği zirvede her yıl olduğu gibi bu yıl da kendi sektöründe toplumsal ihtiyaçlara çözüm ve fayda yaratan projeler geliştirerek rol model olan bir kuruma verilen ödüle bu sene Ant Yapı değer bulundu.
 
24 Aralık’ta Kadir Has Üniversitesi Cibali Kampüsünde  düzenlenen etkinlikte ödül, Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği Başkanı Serdar Dinler tarafından, Ant Yapı Kurumsal İletişim, Pazarlama ve Satıştan Sorumlu Genel Koordinatörü Fatma Çelenk’e takdim edildi. Çelenk teşekkür ederek başladığı konuşmasında, Ant Yapı’nın gayrimenkul sektöründe yeni bir kategoriye imza atarak hayata geçirdiği Antwell İyi Yaşam Evleri projesinde hayatı kolaylaştıran ve ileri yaş grubunun aktif hayata katılımını destekleyen faydaları hakkında bilgi verdi. 
 
 
22 Ağustos 2019
 
 
ANT YAPI YİNE DÜNYA DEVLER LİGİNDE
 
Ant Yapı, ENR’nin (Engineering News Record) açıkladığı “Dünyanın En Büyük 250 Uluslararası Müteahhidi” listesinde yer almanın haklı gururunu yaşıyor. Türkiye, 44 inşaat firmasıyla yer aldığı listede, Çin’in ardından dünya ikincisi oldu.
 
Ant Yapı’yı uluslararası inşaat sektöründe öncü firmalar arasına katan projeleri arasında başta Rusya’daki yatırımları yer alıyor. Avrupa’nın en yüksek binası unvanını alan OKO Towers, Soçi Olimpiyat Köyü ve Domodedovo Havaalanı Terminal 2 binası olmak üzere toplam değeri 7 milyar doları aşan 98 projede Ant Yapı’nın imzası var. Rusya’da yaklaşık 13 bin kişiye istihdam sağlanıyor ve halen 25’in üzerinde projenin çalışmaları sürüyor. Yurtdışında konut geliştirme (yap-sat) yönünde de bir strateji geliştiriliyor. Ant Yapı’nın Amerika’daki ilk projesi olan New York’un sembollerinden Manhattan’daki The Crown Building’i renove ederek otel ve rezidansa dönüştürülüyor. İngiltere’de yaklaşık 3 yıldır taahhüt ağırlıklı faaliyetlerde sürüyor. Halen üç projede yaklaşık 200 milyon dolarlık iş hacmi devam ediyor. Ant Yapı UK, 20-22 Eaton Place Konut Projesi ile Belgravia Gate projelerini tamamladı. Apex House projesi teslim tarihi Haziran 2020.
 
(Aralık 2019)
 
ANTWELL, YILIN EN İYİSİ SEÇİLDİ!   
 
Yurtiçinde ve yurtdışında birçok önemli projeye imza atan Ant Yapı’nın, yeni projesi Antwell, gayrimenkul sektörünün en iyilerinin seçildiği Sign of The City Awards 2019’da “En İyi Rezidans” ödülünün sahibi oldu.
 
Ant Yapı’nın, Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek hayata geçirdiği aktif yaşam projesi Antwell İyi Yaşam Evleri, Türkiye’nin en prestijli gayrimenkul ödülleri olarak kabul edilen Sign of The City Awards 2019’da kendi kategorisinin yıldızı seçildi. Antwell, jüri tarafından devam eden projelerde “En İyi Rezidans” ödülüne layık görüldü.  
 
Şehirlere yaşam değeri katan, geliştiren, değiştiren projelerin ödüllendirildiği Sign of The City Awards 2019 ödül töreni, 11 Aralık Çarşamba akşamı Swissotel The Bosphorus İstanbul’da düzenlendi. Antwell’in kazandığı “En İyi Rezidans” ödülü, Ant Yapı Kurumsal İletişim, Pazarlama ve Satıştan Sorumlu Genel Koordinatörü Fatma Çelenk ile Antwell Genel Müdürü Esen Türkmen’e takdim edildi. 
 
Yaşamı Kolaylaştıran Konsept: Antwell İyi Yaşam Evleri
 
Sağlıklı, aktif, üretken ve dolu dolu bir yaşam sunan Antwell; iyi bir yaşam için gerekli olan tüm hizmetleri aynı çatı altında buluşturan bir konseptin Türkiye’deki ilk örneği. Stüdyo, 1+1 ve 2+1 olmak üzere üç farklı kiralık daire seçeneğine sahip Antwell, aynı zamanda yeşil bina kapsamında da LEED adayı olarak gayrimenkul sektöründe yeni bir kategori olarak konumlanıyor.
 
Türkiye’de 65 ve üzeri yaştaki nüfusun hızla artmasıyla birlikte, İyi Yaşam Evleri yurtdışındaki örnekleri gibi özellikle bu yaş grubunun yaşam kalitesine ve ihtiyaçlarına göre tasarlanmış durumda. Antwell, hayatın içinde olmayı, hobi ve ilgi alanlarına daha çok vakit ayırmayı, üretken ve aktif olmayı, eğitimlerine devam etmeyi, hayatlarının bu döneminde yaşamın tadını çıkarmayı isteyen herkesin yaşamına kolaylık katacak. 
 
Antwell İyi Yaşam Evleri’nde; sakinlerin sağlık ihtiyaçları için Acıbadem Sağlık Grubu hizmet veriyor. Kişiye özel 7/24 sağlık hizmeti sunan Acıbadem Mobil Sağlık ekibi; düzenli doktor muayenesi, tetkik ve laboratuvar destek hizmetleri, hemşire ve hastabakıcı hizmetleri, fizyoterapi ve diyetisyen hizmetleri ile yatılı refakatçi desteği sağlıyor. Ayrıca Antwell sakinlerinin ambulans ihtiyacı da 7/24 Acıbadem Mobil Sağlık ekipleri tarafından karşılanıyor.
 
Bununla birlikte temizlik ve yemek gibi günlük rutin ihtiyaçlar, profesyonel ekipler tarafından ve kaliteli hizmet anlayışıyla karşılanıyor. Böylece Antwell sakinleri hayat yüklerinden arınırken yaşamlarındaki keyifli anları çoğaltabiliyor. Üretken ve sosyal bir yaşam deneyimi sunan projede kapalı havuz, fitness salonu, sauna, buhar odası, masaj ve terapi odaları, bahçe ve çatı teraslarında cafe ve restoran alanları, kütüphane, özel sinema odası, çok amaçlı alanlar, hobi ve sanat atölyeleri yer alıyor.
 
Global müteahhitlik sektöründe en büyüklerin listesini tutan ENR’nin (Engineering News Record) geçen yıl elde edilen proje gelirlerinden yola çıkarak hazırladığı “Dünyanın En Büyük 250 Uluslararası Müteahhidi, 2018” listesinde Türkiye 46 firmayla ikinci sırada yer aldı. 
 
Ant Yapı ENR 250 listesinde bu yıl da 86. sıradaki yerini koruyarak, listedeki ilk 10 Türk firmasından biri oldu.

Ant Yapı, bu sene de dünyanın en büyük 250 uluslararası müteahhidi arasında! Grubumuz, Engineering News Record (ENR) Dergisi tarafından yayınlanan uluslararası alanda en çok iş yapan 250 müteahhit sıralamasında bu yıl da yer alarak Türkiye Müteahhitler Birliği tarafından ödüllendirildi. Dünyanın En Büyük 250 Uluslararası Müteahhidi listesinde 86. sıraya yükselen Ant Yapı'ya bir ödül de Türkiye Müteahhitler Birliği'nden geldi. TMB, ENR Dergisi'nin uluslararası alanda en çok iş yapan 250 müteahhit sıralamasında yer alan 40 Türk firma için, 22 Şubat Çarşamba günü, Ankara Sheraton Otel ve Kongre Merkezi'nde bir ödül töreni düzenledi.

Ant Yapı, sürdürülebilirlik ve çevre dostu binaların aldığı yeşil bina sertifikalarına bir yenisini daha ekledi.

Anthill Residence projesi BREEAM (Building Research Establishment Environmental Assessment Method) sertifikasına layık görüldü. Bu sertifika kapsamında, aday olan binanın bina yönetimi, sağlık, enerji, ulaşım, malzemeler/atıklar, su, arazi kullanımı, ekoloji, kirlilik ve inovasyon gibi başlıklarda değerlendirilmesi yapılıyor.

(2016)

 

Türkiye'de ve dünyada inşa edilmiş ve edilmekte olan birçok Ant Yapı binası yeşil sertifikalı. Pilot proje olarak Antteras, Türkiye'de ilk kez verilen ÇEDBİK (Çevre Dostu Yeşil Binalar Derneği) Konut Sertifikası'nı alarak bu zincire çok önemli bir halka daha ekledi. Yeşil binalar ve sürdürülebilirlik konusunda hassasiyetimizi sertifikalar ile taçlandırmaktan dolayı gururluyuz...

ENR (Engineering News Record) dergisi tarafından açıklanan Uluslararası Alanda İş Yapan En İyi 250 Müteahhit Sıralaması’nın (Top 250 International Contractors List) 2016 yılı listesinde Ant Yapı yine yer aldı. Geçtiğimiz yıl aynı listede 92. sırada bulunan  Ant Yapı, bu sene 86. sıraya yükseldi ve listeye giren Türk firmalarının arasında 5. olarak bir kez daha başarısını kanıtladı.

1 Ekim 2013 tarihinde, "Yurtdışı Müteahhitlik ve Teknik Müşavirlik Sektörü Değerlendirme Toplantısı ve Ödül Töreni"nde, Engineering News Record (ENR) Dergisinin 2013 yılı için yaptığı değerlendirmede dünyanın en büyük 250 müteahhitlik firması arasına giren Ant Yapı, 38 müteahhitlik ve 4 teknik müşavirlik firmasının temsilcilerinin de bulunduğu firmalar arasından seçilerek ödüle layık görülmüştür.

10 ve 11 Nisan 2013 tarihlerinde Haliç Kongre Merkezi'nde gerçekleşen ArkiPARC 2013'te "Konut, Ofis, Otel, Alışveriş Merkezi, Alternatif Yatırımlar ve Karma Kullanım" alanlarında jürinin belirlediği üçer finalisti, etkinliğe katılan ziyaretçi, katılımcı, konuşmacı ve basın mensupları oyladı. Etkinlik boyunca yapılan oylama sonucunda, Ataşehir'de yer alan Radisson Blu Hotel Istanbul Asia, 11 Nisan 2013 Tarihinde gerçekleşen ArkiPARC 2013 Gayrimenkul Ödülleri'nde Otel Kategorisinde ödülün sahibi oldu.

Türkiye’nin En Başarılı Emlak Yatırımları Araştırması’nda Ant Yapı’nın ikiz kuleleri Anthill Residence, akıllı ev kategorisinde en başarılı proje seçilerek 1.’lik ödülüne layık görüldü. Capital, Ekonomist ve Maison Française dergileri ile hürriyetemlak.com desteği ile bu yıl ikincisi düzenlenen ve Türkiye'nin emlak oscarları olarak nitelendirilen araştırmanın sonuçları 30 Ocak akşamı Grand Hyatt Otel’de düzenlenen törende açıklandı. Türk emlak sektörün önde gelen firmaları, medya kuruluşları ve emlak basının katılımlarıyla gerçekleşen gecede Anthill Residence’ın Akıllı Ev kategorisinde aldığı ödül, Ant Yapı Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Okay’a takdim edildi. 12 farklı kategoride öne çıkan başarılı emlak yatırımlarının belirlendiği araştırmayla Türk emlak sektöründe yatırımları teşvik etmek, sektörün geldiği konumu kamuoyu ile paylaşmak ve sektöre katkı sağlamak hedefleniyor.

ENR (Engineering News Record ) dergisinin sonuçlarına göre, ANT YAPI en büyük 225 uluslararası müteahhitlik şirketi arasında 131.sırada yer aldı. Ant Yapı, 2009 yılından beri dünyadaki ilk 225 inşaat şirketi arasında yer alıyor.

İstanbul Vergi Dairesi Başkanlığı 2010 vergilendirme döneminde açıklanan Kurumlar Vergisi Rekortmenleri sıralamasında Ant Yapı 40. Sırada yer aldı.

Türkiye Müteahhitler Birliği’nin her yıl düzenlediği “Yurtdışı Müteahhitlik Hizmetleri Başarı Ödülü” organizasyonunda Ant Yapı geçen yıl olduğu gibi bu yıl da ödül aldı. Ant Yapı’ya ödülünü Başbakan Recep Tayyip Erdoğan takdim etti. Ant Yapı 2009 yılında da aynı ödüle layık görülmüştü.

 
Bosna Hersek’in Fojnica kentinde Ant Yapı ve Ümraniye Belediye’sinin katkılarıyla yaptırılan kültür merkezi hizmete açıldı. Düzenlenen törene Avrupa Birliği Başmüzakereci Egemen Bağış, Bosna Hersek Cumhurbaşkanlığı Başkanlığı Boşnak Üyesi Bakir İzzetbegoviç, Fojnica Belediye Başkanı Salkan Merdzanic, Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, Ant Yapı Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Okay, çok sayıda milletvekili ve bürokratlar katıldı. 3 kattan oluşan kültür merkezi konferans salonu, kütüphane, bilgisayar ve çok amaçlı aktivite odalarıyla Bosnalılara hizmet verecek.
 
Uluslararası inşaat sektörü dergisi “Engineering News Record (ENR)” tarafından her yıl yayınlanan en çok iş hacmine sahip olan firmalar 2010 yılı listesinde Ant Yapı 93. sırada yer aldı. Liste, dünya sıralamasında ilk 225’e giren uluslararası inşaat firmalarından oluşuyor.

Her yıl İstanbul Ticaret Odası tarafından belirlenen vergi mükellefleri listesinde Ant Yapı 72. Sırada yer aldı. Türkiye’de vergi rekortmeni firmalar arasında ilk 100’de olan Ant Yapı’ya, İstanbul Ticaret Odası 2009 Yılı Kazançlar Üzerinden Yüksek Düzeyde Kurumlar Vergisi Mükellefi ödülü verildi.

Uluslararası inşaat sektörü dergisi “Engineering News Record (ENR)” tarafından her yıl düzenlenen Dünyanın En Büyük 225 Uluslararası Müteahhidi” sıralamasında 70. oldu. Bu yıl 31 Türk firmasının sıralamaya girdiği listede Ant Yapı, Türk Müteahhit firmaları arasında ise 3. sırada yer aldı.

Türkiye Müteahhitler Birliği’nin yurtdışında başarılı çalışmalarda bulunan inşaat firmalarına verdiği “Yurtdışı Müteahhitlik Hizmetleri Başarı Ödülü” sahiplerini buldu. Ödül organizasyon gecesinde, Ant Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Tokman ödülü Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Bakan Zafer Çağlayan’ın elinden aldı.

İstanbul Ticaret Odası tarafından belirlenen vergi mükellefleri listesine giren Ant Yapı, İstanbul Ticaret Odası 2008 Yılı Vergi Mükellefi Bronz Madalya ödülü aldı.

Ytong firması tarafından her sene düzenlenen “Uygulama Yarışmasında” Ant Yapı’nın projelerinden Antrium Residence, birincilik ödülüne layık görüldü. ” 2006 Yılının En İyi Şantiyesi “ seçilen projenin plaketi, Ant Yapı adına Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Yılmaz ve Genel Müdür Cengiz Karaduman’a verildi.

Moskova Büyük Elçisi Kurtuluş Taşkent, Ant Yapı’nın Moscow City’de yürüttüğü Federasyon B Kulesi projesindeki başarılı çalışmalarından dolayı bir teşekkür mektubu gönderdi. Büyükelçi Taşkent, Ant Yapı’nın Türkiye ve Rusya Federasyonu’nda gerçekleştirdiği önemli projeler nedeniyle gönderdiği mektubunda, başarılarının devamını diledi.